Wspólnota Ewangelii w Skoczowie

 Umiłowani Bracia i Siostry ze Wspólnoty Ewangelii! 

W imieniu Rady Starszych Wspólnoty Ewangelii pragnę Was poinformować, że ze względu na zagrożenie koronawirusem w naszym kraju postanowiliśmy wstrzymać wszystkie nabożeństwa, spotkania modlitewne i inne oficjalne spotkania w naszym kościele (grupy domowe, próby chóru i zespołów muzycznych, spotkania młodzieżowe itp.) do odwołania.

Nie oznacza to, że Wspólnota Ewangelia przestaje funkcjonować! Kościół to przede wszystkim ludzie i łączące nas relacje, których treścią jest Chrystus i Jego Słowo. W tym okresie próby troszczmy się o siebie nawzajem i dodawajmy sobie otuchy, korzystając przede wszystkim z naszych telefonów i komunikatorów internetowych. Pamiętajmy też o praktycznych potrzebach zwłaszcza naszych drogich seniorów i osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości.

Zarówno ja jako pastor oraz wszyscy starsi naszej wspólnoty będziemy cały czas dostępni, aby okazywać Wam wszelkie możliwe wsparcie. Nie wahajcie się kontaktować z nami, gdy będziecie potrzebować modlitwy, słowa otuchy czy praktycznej pomocy. Zrobimy co w naszej mocy, aby Wam ulżyć. Choć nasze nabożeństwa i spotkania są zawieszone, to jednak gorąco zachęcamy Was do łączności duchowej. 

W niedziele zbierajmy się w zaciszu naszych domów od godz. 10:30 do 11:30 na modlitwie, uwielbieniu, czytaniu i słuchaniu Słowa Bożego. Aby pokrzepić Wasze serca, będziemy nagrywać na wideo słowa zachęty w formie krótszych i dłuższych kazań oraz świadectw, które będzie można odtworzyć bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Natomiast w porze naszego wtorkowego spotkania modlitewnego, czyli od 18:30 do 19:30, odłóżmy wszystkie inne sprawy i módlmy się razem. Choć oddzieleni fizycznie, będziemy zjednoczeni duchowo. Przesyłajcie też swoje prośby modlitewne na drzewo modlitwy i/lub do mnie i starszych. 
W okresie próby, w jakim wszyscy się znaleźliśmy, modlitwa ma ogromne znaczenie. Wierzę, że wszyscy będziemy trwali codziennie w modlitwie.

Prosimy również, aby darowizny na działalność naszej Wspólnoty przekazywać przelewem na konto bankowe podane na naszej stronie internetowej i w informatorze. 

Pamiętajmy też o ludziach wokół nas i nieśmy im pokój, otuchę i nadzieję, których źródłem jest nasz Pan i Zbawiciel Jezus Chrystus. Nie upadajmy na duchu. Bóg przecież obiecał: "Nie porzucę cię ani nie opuszczę”. 

Stosujmy się także do zaleceń władz państwowych, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Módlmy się o mądrość dla nich oraz o specjalną ochronę dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek i pracowników medycznych oraz przedstawicieli innych służb, którzy troszczą się o chorych. 

Prośmy naszego Pana o zmiłowanie nad naszym krajem i całym światem. 

Z Bożym błogosławieństwem 

Pastor Maciej Wilkosz 

Posłuchaj Słowa zachęty na czas taki jak ten

Opis grup domowych działających we Wspólnocie Ewangelii. Jeśli chcesz dołączyć lub masz jakieś pytanie napisz do nas:  formularz kontaktowy Znajdź swoją grupę! Zapraszamy! 

Otwarta grupa domowa

Dla każdego. Zazwyczaj jest na niej około 8 osób. Spotkania trwają 2,5 godziny.

Gdzie: w Skoczowie
i Bładnicach. 
Kiedy: 1. i 3. poniedziałek miesiąca.
Godzina: 18:30.

Prowadzi: Jan Czyż

Grupa domowa w Hermanicach

Zazwyczaj jest na niej około 10 osób, głównie małżeństwa. Spotkania trwają 2. godziny.

Gdzie: Ustroń Hermanice.
Kiedy: co drugą środę.
Godzina: 18:00.

Prowadzi: Wojciech Borys
Tel. +48 604 469 264

Grupa domowa seniorów

Dla starszych osób. Zazwyczaj jest ok. 7 osób. Spotkania trwają 1,5 godziny.

Gdzie: w budynku Wspólnoty Ewangelii, ul. Stalmacha 24G
w Skoczowie. 
Kiedy: 1. wtorek miesiąca. Godzina: 17:00.

Prowadzi: Marta Kominek

Grupa młodzieżowa "Close"

Dla młodych ludzi. Zazwyczaj na spotkaniu jest ok. 7 osób. 

Gdzie: w budynku Wspólnoty Ewangelii, ul. Stalmacha 24G
w Skoczowie. 
Kiedy: w każdą sobotę. Godzina: 17:00.

Prowadzi: Justyna Danel
i Bartek WilkoszZachęcamy –
znajdź swoją grupę!

W tym celu zgłoś się
do osoby prowadzącej
nabożeństwo, lub powiedz
o tym Starszym Wspólnoty.