Wspólnota Ewangelii

Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w Skoczowie

O nas

Wspólnota to po prostu grupa osób związana ze sobą czymś wspólnym. W naszym przypadku tym, co nas łączy, jest Ewangelia, czyli Dobra Nowina, innymi słowy – nauka Jezusa Chrystusa. Pragniemy kierować się nią w naszym codziennym życiu zarówno rodzinnym, jak i zawodowym. 

Jesteśmy jedną ze społeczności ewangelicznych w Skoczowie. Należymy do Kościoła Zielonoświątkowego. Regularnie spotykamy się od kwietnia 2010 roku, początkowo w Hotelu Karet, a obecnie w wynajętym przez nas budynku na ul. Stalmacha 24 G. 

Są wśród nas osoby w każdym wieku i z różnych grup społecznych. Wierzymy bowiem, że Bóg kocha wszystkich ludzi i dlatego staramy się, aby w naszej wspólnocie każdy mógł się czuć mile widziany. 

Za cel stawiamy sobie wskazywanie ludziom na osobę Jezusa Chrystusa jako Tego, który jest odpowiedzią na wszystkie ich potrzeby. 

Chętnie poznamy Cię osobiście. Jeśli chciałbyś/chciałabyś nas odwiedzić, czuj się serdecznie zaproszony/a.

Nasi liderzy

Maciej Wilkosz – pastor


Urodziłem się w 1968 roku w Krakowie. Choć od dziecka słyszałem wiele o Bogu i wierzyłem w Jego istnienie, to jednak prawdziwy przełom nastąpił, gdy w wieku 20 lat uświadomiłem sobie, że tylko Jezus może uwolnić mnie od trawiącego me wnętrze zła i strachu i nadać prawdziwy sens mojemu życiu. Z całego serca Mu zaufałem i od tamtej pory nieprzerwanie towarzyszy mi pokój i radość, jakimi wypełnia On moje serce. Nie zawsze jest mi łatwo, ale świadomość, że Jezus mnie kocha, pomaga mi radzić sobie z codziennymi problemami. Moja żona Irena jest dla mnie ogromnym wsparciem, a moi dwaj synowie napełniają serce taty prawdziwą dumą. Ukończyłem teologię w Maryland Bible College and Seminary w Stanach Zjednoczonych oraz filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Byłem misjonarzem w Rosji i na Ukrainie. W latach 1997-2003 prowadziłem zbór Kościoła Ewangelicznego „Misja Łaski" w Warszawie. Jestem prezbiterem Kościoła Zielonoświątkowego, założycielem i prezesem Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan, wykładowcą w Seminarium Teologicznym w Ustroniu oraz tłumaczem i wydawcą literatury chrześcijańskiej. 

Marek Kominek - członek Rady Starszych


Świadome życie z Bogiem rozpocząłem w 1993 roku, gdy miałem 23 lata. Chrzest wiary przyjąłem w 1994 roku. Wspólnie z żoną Dorotą w dniu naszego ślubu otrzymaliśmy słowo z Księgi Jozuego ,,Ja i dom mój służyć będziemy Panu”, co przez dwadzieścia lat naszego małżeństwa czynimy, będąc wciąż na nowo zadziwiani potęgą Bożej miłości i wierności.

Przez sześć lat wspólnie byliśmy zaangażowani w pracę wśród młodzieży, a następnie trzynaście lat służyliśmy w Chrześcijańskiej Wspólnocie Ewangelicznej w Bielsku-Białej. W styczniu 2012 roku na wyraźne prowadzenie Pana dołączyliśmy do Wspólnoty Ewangelii w Skoczowie, mając pewność, że jest to miejsce naszej służby i dalszego wzrostu.

Bóg dał nam dwoje dzieci: Jakuba i Sarę, które są naszą dumą i radością. Poznawanie Pana i służenie Mu razem z nimi jest niesamowitym szczęściem i prawdziwym przywilejem. 


Wiesław Duchniak - członek Rady Starszych

 Urodziłem się w Brzeżawie, woj. Podkarpackie, gdzie od dzieciństwa uczęszczałem na nabożeństwa.

W wieku 14 lat oddałem moje życie w ręce Pana Jezusa Chrystusa, a cztery lata później w rzece San w Przemyślu
zostałem ochrzczony.
Po ukończeniu Szkoły Biblijnej w Warszawie przeprowadziłem się do Skoczowa i uczęszczałem do zboru w Ustroniu,
gdzie razem z innymi pracowałem wśród młodzieży i zajmowałem się służbą muzyczną. Tutaj poznałem też moją
uroczą żonę.
Od trzech lat (po wielu latach poza krajem) mieszkamy znowu na Śląsku Cieszyńskim, gdzie razem a naszym synem Adrianem bierzemy udział w życiu Zboru " Wspólnota Ewangelii" w Skoczowie.


Copyright © 2019. All Rights Reserved.